top of page
15b89ac3a461b7c64d365ff5a0145ec2125ef58ff25b1a084a7b8693b90f1cf8.jpg

Відділ протидії кіберзлочинам в Донецькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України
 

Презентації на тему з питань кібербезпеки:

Рекомендації дітям. Далі...

Рекомендації батькам. Далі...

Попереджувальні ознаки суїциду_page-0001 (1).jpg

    Міністерство освіти і науки у співпраці з дитячим психологом підготувало серію інформаційних матеріалів про те, як заспокоїти дитину під час війни.

  "Турбуючись про дітей, які страждають від наслідків війни в Україні, Міністерство освіти і науки у співпраці з дитячим психологом підготувало серію інформаційних матеріалів «Психологічна турбота від Світлани Ройз»", - йдеться в повідомленні пресслужби Міносвіти.

    Зазначено, що під час воєнних дій діти є однією з найуразливіших категорій і потребують психологічної підтримки.

З огляду на це на допомогу батькам та вчителям створено відеоінструкції та інфографіки, що містять рекомендації та практичні поради для батьків, які: перебувають із дітьми у бомбосховищах та укриттях; пересуваються в інші міста; залишаються вдома та чекають на повернення рідних-героїв із зони бойових дій.

    "Ці відео – швидка "психологічна" допомога для дітей. Для них створено окрему сторінку на офіційному сайті МОН та на Youtube-каналі МОН", - йдеться в повідомленні.

Ознайомитись з матеріалами можна за посиланням.

Відеоматеріали будуть розміщені за посиланням.
Психологічна допомога та підтримка під час війни: добірка порад та рекомендацій

    Війна виснажує нас фізично та психологічно. Попри те, що наша психіка здатна адаптуватися під будь-які складнощі, кожен день бойових дій у рідній країні пережити надзвичайно складно. У цей непростий час варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психологічне.

Як пережити кризу та зберегти спокій

    Міністерство охорони здоров’я України опублікувало низку рекомендацій щодо того, як діяти під час кризових станів.

Як зберегти життя в місті, де йдуть бойові дії: пам'ятка

Сотні тисяч людей залишилися у містах, які сьогодні перебувають під обстрілами. Багато хто з них ховається в укриттях, але є й ті, хто залишився у своїх квартирах.

Як зазначають експерти, в умовах війни найбільше шансів вижити у багатоквартирному панельному будинку. Такі будинки мають металеву конструкцію, тому вони мають більше шансів уціліти під час бомбардування. Окрім цього, у великих містах завжди більше шансів знайти їжу та медикаменти.

  1. Найбезпечніше місце у квартирі за двома несучими стінами. Перша стіна приймає на себе удар, а друга захищає від уламків, які потрапляють у квартиру.

  2. Найнебезпечніші поверхи в будинку – перший та останній. Верхні поверхи найчастіше страждають від ракетних ударів, а нижні небезпечні під час вуличних боїв.

  3. Найкраще облаштувати житловий модуль у коридорі. Забезпечте його від дзеркал та оточіть конструкціями, які дозволять пом'якшити удар.

  4. Під час обстрілів та вибухів біля вашого будинку не можна ходити по квартирі. Весь час необхідно проводити у житловому модулі.

  5. Повітряну тривогу найкраще перечекати у тамбурі чи внутрішньому коридорі. Ці місця найбезпечніші у будинку.

  6. Якщо в місті йдуть активні обстріли та бойові дії, краще зняти внутрішні двері з петель. Також потрібно зняти двері з дзеркалами.

  7. Не використовуйте для укриття підвали, гаражі та приміщення, які не пристосовані для цього.

  8. Перевірте, чи відповідає бомбосховище всім вимогам. Чи є в ньому автономна подача повітря та води, а також кілька різних виходів.

  9. Не знімайте відео під час обстрілів та бомбардування.

  10. Бережіть заряд телефону та постійно заряджайте його. У разі відключення електроенергії, ви можете надовго залишитися без цієї можливості, а тримати зв'язок із зовнішнім світом життєво необхідно. Якщо у вас кілька телефонів, користуйтесь лише одним, а заряд інших бережіть.

  11. Випишіть на листочок важливі для вас номери телефонів. Тримайте їх при собі у тривожній валізі.

  12. Завжди будьте одягнені та готові до того, що доведеться швидко покидати приміщення. Тримайте при собі тривожну валізу.

Область прикрепленных файлов

"Як допомогти та підтримати дітей"

Психологічна підтримка дітей у воєнний час надзвичайно важлива, адже дітям необхідно відчувати себе у безпеці. Щоб підтримувати їх, керуйтеся наступними порадами.

 

Говоріть з дитиною

Обговорюйте з дітьми їхні почуття, спостерігайте за поведінкою та реакцією на страшні події. Постійно нагадуйте, що вони під вашим захистом. До того ж, вас захищають найсміливіші воїни. Якщо є можливість, нехай дитина робить щось руками – ліпить, малює або складає конструктор.

Будьте поруч

Надавайте дітям підтримку, у тому числі у вигляді обіймів. Намагайтеся робити щось разом, приділяйте їм більше часу, ніж раніше.

Контролюйте себе

Коли дорослі втрачають самоконтроль, це дуже впливає на дітей. Вони можуть злякатися та замкнутися. Більшість дорослих зараз відчувають страх, біль, злість та утому. Намагайтеся тримати себе в руках. Хоча б, коли діти поруч з вами.

Не забувайте про режим

Намагайтеся, наскільки це можливо, дотримуватися режиму та пам’ятати про сімейні ритуали. Вкладайте дитину спати в той самий час, як вкладалися раніше. Не забувайте про повноцінні прийоми їжі. Навіть, якщо ви знаходитеся у бомбосховищі, читайте дітям казки перед сном, якщо робили це раніше.

Не забувайте про ігри

Найкраща терапія під час складних життєвих обставин – це ігри. Давайте дитині можливість гратися, дивитися мультфільми, бігати та стрибати. Дозвольте дітям брати з собою в укриття улюблену іграшку.

 

Підтримуйте один одного

Постійно підтримуйте дітей. Говоріть, які вони хоробрі, як добре вони справляються з ситуацією, як вправно допомагають дорослим. Обов’язково розповідайте про перемоги ЗСУ, щоб діти вірили в світле майбутнє.

зміна настрою.jpg
5 миттєвих способів,як впоратися зі страхом.jpg

Психологія воєнного часу

     Під час воєнних дій війна оселяється всередині кожного з нас. Настрій людей у цей непростий час дуже важливий, адже від нього залежать настрої в тилу та підтримка наших захисників.

     Під час війни настрій населення постійно змінюється – від оптимізму та натхнення до страху та паніки. Коли стається щось жахливе, люди діють по програмі виживання. Вони діють швидко та планують своє життя лише на кілька годин. Після того, як шок проходить та повертаються базові емоції, людина може піти у страх та відчай, або ж відчути сильну ейфорію.

Втім, ейфорія не може тривати довго, адже ресурси психіки обмежені, тому настрій поступово починає погіршуватися. Якщо ви знаєте про коливання настрою та циклічність цих коливань, вам простіше буде переживати емоційні ями, під час яких особливо гостро відчувається страх та відчай.

bottom of page